Yeni Meskenlerin Altyapı İhtiyacı Karşılanıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kent genlinde yapılan yeni yapılara ve yerleşim alanlarına kanalizasyon hattı döşeyerek altyapı ihtiyacının karşılandığını aktardı.

 

Hatay’da modern ve gelişmiş bir altyapı sistemini oluşturmak kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarının sürdüğünü aktaran Genel Müdürlük, bu kapsamda merkez ilçe Antakya’ya bağlı Odabaşı Mahallesi’nde yapılan yeni meskenlere yeni kanal hattının döşendiğini ve 24 hanenin bağlantı çalışmalarının yapılacağını belirtti.

 

Kanal hattının döşenmesiyle birlikte altyapı ihtiyacının karşılandığını ve vatandaşların atıksu gideri yönünden sıkıntı yaşamayacağını kaydeden HATSU, 1 kepçe, 1 kamyon ve 3 personel ile yürütülen çalışma ile çevre kirliğinin de önüne geçildiğini vurgulayarak, iletilen şikayet ve taleplerin hizmete çevirdiklerinin altını çizdi.

 

Uzun yıllardır kullanılan eski kanalizasyon hatlarının yenilenmesi adına da çalışmalar yapıldığını hatırlatan HATSU, sorunların ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletildiği takdirde çözüm noktasında daha hızlı bir yol izleneceğini bildirdi.