HATSU Heyeti, Arıtma Tesislerinde İnceleme Yaptı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) heyeti, Hatay genelinde faaliyete geçen ve devam eden bütün projeleri yerinde inceleyerek saha denetimlerini sürdürüyor.

 

Yapılan hizmetlerin işleyişini kontrol etmek amacıyla HATSU Heyeti tarafından Payas, Erzin ve İskenderun ilçesine bağlı Denizciler Mahallesi’nde yapılan denetimlere HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Daire Başkanları ve Şube Müdürleri katılım gösterdi.

 

Heyet tarafından gerçekleştirilen incelemelerde arıtma tesislerinin işleyişi hakkında bilgi alındığını belirten Genel Müdürlük, katı atıkların doğaya sağlıklı bir şekilde deşarj edilmesini sağlayan arıtma tesislerinin önemine vurgu yaparak insan sağlığının ön planda tutularak yapılacak olan hizmetlerin şekillendiğini aktardı.

 

Arıtma tesislerine gelen suların işlemden geçtikten sonra gözle görülebilecek şekilde fark oluştuğunun altını çizen HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, “Meskenlerden ve iş yerlerinden altyapı aracılığı ile deşarj edilen atıksuların arıtma tesislerinde toplanarak ayrıştırıldıktan sonra temiz bir şekilde doğaya aktarılıyor. Arıtma tesisleri sayesinde çevremiz temiz kalıyor ve sağlıklı bir yaşam sürdürüyoruz. Bunun bilincinde olarak Hatay genelinde arıtma tesisleri inşa ediyoruz ve faaliyete geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.