Kumlu’da 3 Mahalleyi Besleyen Kuyunun Pompası Yenilendi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), su iletiminin sağlıklı şekilde sağlanması adına içme suyu tesislerinde ve kuyularında bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor. 

 

Kumlu ilçesine bağlı Muharrem, Akkuyu ve Samanlı mahallelerine su iletimi görevi gören kuyuda arızalanan dalgıç pompanın yenilendiğini aktaran Genel Müdürlük, yapılan çalışma ile su iletiminin tekrardan sağlandığını ve içme suyu deposundaki su seviyesinin normale döndüğünü belirtti.

 

HATSU Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yapılan yenileme çalışması sayesinde hatlara su iletiminin de düzene girdiğine vurgu yapan HATSU, tesislerdeki elektrik panolarında, jeneratörlerde, haberleşme sistemleri, kuyu pompaları ve diğer ekipmanlarda da bakımlarının yapıldığını aktardı.

 

Gece-gündüz demeden oluşabilecek problemlere hızlı şekilde müdahale etmek için ekiplerin 7/24 görev yaptığını aktaran HATSU, söz konusu çalışmada 3 personel ve 1 vinç aracının görev yaptığını belirtti.Diğer Görseller