Hatsu Heyeti, Saha Çalışmalarını Sürdürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) heyeti, idrak edeceğimiz Kurban Bayramı öncesinde içme suyu terfi istasyonları ve kuyularında denetim gerçekleştirdi.

                     

Antakya, Kırıkhan ve Hassa ilçelerimizin muhtelif noktalarındaki içme suyu terfi istasyonu ve kuyularında yapılan teknik incelemeye HATSU Genel Müdürü Çaparali, daire başkanları ve şube müdürleri katılım gösterdi.

 

Karaçay Barajı’ndan Merkez ilçe Antakya’da bulunan 5000 m3’lük içme suyu deposuna su iletimi sağlanması için DSİ tarafından döşenen içme suyu isale hattını yerinde inceleyen Genel Müdür Çaparali, Saraycık İçme Suyu Deposu ve Kırıkhan’a içme suyu ileten Hassa Mazmanlı bölgesindeki kuyuları yerinde inceleyip bayram öncesinde alınan tedbirlerle ilgili bilgiler aldı.

 

Ayrıca HATSU heyeti, Hassa ilçesine bağlı Akkülek Mahallesi’ne su getirilecek olan Dutlu Höyük kaynağında incelemelerde bulundu.

 

İçmesuyu terfi istasyonları, içmesuyu depoları ile faaliyette olan tüm kuyularda bulunan elektrik sistemleri, dalgıç motorları, motopomplarda bakım çalışması yapıldığını bildiren HATSU heyeti, mevcut jeneratörlerde de revizyon çalışmaları yapıldığını aktararak, bayram süresince de içmesuyunun iletildiği tüm noktalarda mobil arıza ekibinin vardiyalı şekilde 24 saat boyunca olacağını vurguladı.Diğer Görseller