Muhtar Mışraklı, “Hatsu Sayesinde Yeni Şebekeye Kavuştuk

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu şebekesi ihtiyacı olan noktalarda yeni şebeke döşeme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

 

İlimizin muhtelif noktalarında içme suyu şebekesi olmayan ve eskimiş durumda olan noktaları tespit ederek projeler geliştirildiğine dikkat çeken Genel Müdürlük, Samandağ ilçesine bağlı Fidanlı Mahallesi’nde şebekesi eski olan meskenler için 90’lık borularla 1300 metre yeni içme suyu şebekesi döşendiğini aktardı.

 

Teknik personel denetiminde yapılan çalışma ile şebeke eksikliğinin tamamlanacağını ve su iletiminde yaşanan aksaklığın önüne geçileceğinin altını çizen HATSU, söz konusu çalışmada 1 kepçe ve 3 personelin görev yaptığını açıkladı.

 

Yeni içme suyu şebekesine kavuşmalarından ötürü mahalle sakinleri adına görüşlerini dile getiren Fidanlı Mahalle Muhtarı Serkan Mışraklı, mahallenin daha önceden eski şebekeden su içtiğini ve HATSU sayesinde yeni şebekeye kavuştuklarını ifade ederek, çalışmalarda emeği geçen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine teşekkür etti.Diğer Görseller