ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU Genel Kurulu Toplandı

Geri Dön

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu 2021 Mayıs ayı olağan toplantısının ilk oturumu Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yoklama ve bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan genel kurulda, gündem maddeleri ele alınıp yapılan oylama ile karara bağlandı.

Genel kurulda HATSU’nun 2020 Yılı Faaliyet Raporu oylandı. Yapılan oylamada 34 Evet ve 39 Hayır oyu kullanılırken, faaliyet raporu yasa gereği kabul edildi.

HBB Meclisi tarafından seçilen 2 asil, 2 yedek Divan Katiplerinin aynı zamanda HATSU Genel Kurulu Divan Katipleri olarak görev yapması, HBB Belediye Meclisi tarafından seçilen 1.nci ve 2.nci Meclis Başkan Vekillerinin aynı zamanda HATSU Genel Kurulu Başkan Vekilleri olarak görev yapması ve HBB Meclisi tarafından seçilen İhtisas Komisyonlarının aynı zamanda HATSU Genel Kurulu ihtisas komisyonları olarak görev yapması kabul edildi.

HATSU’nun 2020 yılına ait Faaliyet Raporu ve Bilançosu ile ilgili hazırlanan Denetçi raporu ile ilgili meclis üyelerine bilgi sunulurken, HATSU Genel Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere en az 10 adet vidanjör, en az 4 adet kombine kanal açma ve temizleme aracı ile 15 adet damperli kamyon satın alınması oy birliğiyle kabul edildi.

İlgili komisyonlara görüşülmek üzere oy birliğiyle havale edilen 6 gündem maddesi 2.oturumda ele alınacakken, ikinci oturumun 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 11’de yapılması oy birliğiyle kararlaştırıldı.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.