ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU Genel Kurulu 2. Birleşimi Gerçekleşti

Geri Dön

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu 2021 Mayıs ayı olağan toplantısının 2. birleşimi Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan kinci birleşimde komisyona havale edilen gündem maddeleri ele alınıp yapılan oylama ile karara bağlandı.

Önceki birleşimde plan ve bütçe komisyonuna havale edilen ve görüşülen 2020 yılı Bütçe Kesin Hesabı ile ilgili komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Hukuk ve İçişleri komisyonuna havale edilen HATSU Dolu ve Boş Kadro değişikliği yapılması, HATSU Kuruluş ve Yönetimine Dair Teşkilat Yönetmeliği ile Yönetim Kurulunun Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmeliğinin güncelleme yapılması, ‘Taşınır Taşınmaz Kaynak ve Hakların Değerlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliği’nde değişiklik yapılması ve Limak İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. ile HATSU arasında ekli feragat ve ibra protokolü çerçevesinde Sulh olunması ve Sulh Sözleşmesini imzalamaya Genel Müdüre yetki verilmesi ile ilgili komisyon rapor oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca Tarifeler Komisyonuna havale edilen 2021yılı ücret tarifelerinden %20 indirim yapılması ve Genel Kurulun 21.07.2021 tarih ve 7 no’lu kararın iptal edilmesi ile ilgili komisyon raporu da oy çokluğuyla kabul edildi.

HATSU Genel Kurulu 2021 Kasım ayı olağan toplantısının 8 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 11.00’de yapılması oy birliğiyle karar verildi.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.