ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU, Reyhanlı ve Kumlu’da Dev Proje Başladı

Geri Dön

Altyapı yatırımlarında hız kesmeyen ve yenilerini ekleyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinin içme suyu şebekelerini iyileştirecek dev projede çalışmalara başladı.

Maliyeti 3 milyon 571 bin 487 Avro olan “Reyhanlı ve Kumlu İçme Suyu Şebekeleri İnşaatı” çalışmaları ile ilçe merkezindeki mahallelerin gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanıp su kayıplarına sebep olan boruların bertaraf edileceğinin altını çizen Genel Müdürlük, proje kapsamında muhtelif çaplarda uzun ömürlü borulardan olmak üzere Reyhanlı’ya 184 km, Kumlu’ya ise 25 km içme suyu şebekesi imalat çalışması yapılacağını açıkladı.

Proje sayesinde yer altında oluşan su kayıplarının da önüne geçileceğini altını çizen HATSU, toplamda 5300 adet abone bağlantısının yapılacağı çalışmada Reyhanlı’ya 2000 m3 ve 50 m3 kapasiteli içme suyu depolarının yapılacağını aktardı.

Mekanik, elektrik tesisatı ve otomasyonun da yapılacağını aktaran Genel Müdürlük, sağlıklı, kayıpsız ve güçlü su iletiminin sağlanması adına proje üretme ve uygulama çalışmalarının süreceğini vurguladı.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.