ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU, Dev Altyapı Projesinde Hız Kesmiyor

Geri Dön

Hatay Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), “Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam” ilkesiyle hayata geçirdiği altyapı yatırımlarında hız kesmiyor.

Atık suları arıtmak üzere yaşam alanlarımızdan tahliye etmek, doğayı ve çevreyi korumak için sözleşme bedeli 86 Milyon 752 bin 405 TL olan ‘Antakya 2. Kısım Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Proje kapsamında 155 km atık su hattı imalat çalışması yapılacağını ve 11 km’sinin tamamlandığını açıklayan HATSU, Büyükdalyan, Dikmece, Gülderen, Oğlakören, Derince, Alazı, Anayazı, Üçgedik, Akhisar, Alahan, Zülüflühan, Üzümdalı mahalleleri ile Yeni Hatay Devlet Hastanesi, Yeni Hatay Stadyumu, Kavaslı Deresi (Ürgen Paşa Mahallesi), Favar Deresi (Aşağıokçular Mahallesi) bölgelerinin atık su hattı ihtiyacının karşılanacağının altını çizdi.

Üzümdalı, Büyükdalyan, Ürgenpaşa ve Anayazı mahallelerinde çalışmaların sürdüğünü belirten HATSU Genel Müdürlüğü, deşarjı sağlanacak atık suların Antakya(Serinyol), Küçükdalyan-Narlıca Mbr(Membran Biyoreaktör) Teknolojili ve Defne Turunçlu atık su arıtma tesislerinde arıtılacağını ve derelere temiz şekilde deşarj edileceğine dikkat çekti.

HATSU, atık suların arıtılıp deşarj edilmesi de Asi Nehri’nin daha temiz olmasına da katkıda bulunacağını kaydetti.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.