ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU, 2021 Yılında Da Önemli Yatırımlara İmza Attı

Geri Dön

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara ve gelecek nesillere temiz, sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent bırakmak adına 2021 yılında da önemli yatırımlara imza attı.

HATSU Genel Müdürlüğü, atık suları arıtmak üzere bertaraf etme, içme suyu iletimini daha da iyileştirme, temiz su kaynakları yaratma ve var olan altyapı ağını daha da modernize etmek adına 15 ilçe, 593 mahalle ve 2 milyonu aşkın nüfusun yarınları için hizmetlerini sürdürmektedir.

470 Km Altyapı İçme suyu şebekelerini iyileştirme, su kayıplarını önleme, gayrisıhhi boruları bertaraf etme, su kaynaklarını arttırma ve su iletimini temiz şekilde sağlamak adına 2021 yılında içme suyu yatırımlarına 145 milyon 078 bin 804 TL harcandı ve toplamda 399 bin 758 metre içme suyu şebeke, 32 adet içme suyu sondaj ve 6 adet içme suyu deposu çalışması gerçekleştirildi.

Doğamıza zarar verebilecek atık suları arıtarak bertaraf etme, tüm canlıların ortak yaşam alanı olanı olan doğayı ve su kaynaklarını koruma adına 2021 yılında atık su hattı yatırımlarına 30 milyon 893 bin 300 TL harcandı ve toplamda 70 bin 386 metre atık su hattı çalışması gerçekleştirildi.

96 Bin Adet Arıza Onarıldı Hatay genelinde 2021 yılında ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletilen toplamda 30 bin 903 adet içme suyu ve 65 bin 224 adet de kanalizasyon ile yağmur suyu hattı arızasına çözüm geliştirildi.

2021 Yılında Hayata Geçen Onlarca Proje Devam Edecek HATSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında hayata geçirdiği ve 2022 yılında tamamlamayı hedefledikleri projeleri şöyle açıkladı: “Atık su hattı ve atık su arıtma tesisi yatırımları çerçevesinde; Altınözü Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı, Antakya 2. Kısım Muhtelif Mahalleleri Kanalizasyon Şebeke İnşaatı, Yayladağı Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Şebeke İnşaatı, Organize Sanayi Bölgesi Atıksu Arıtma Tesisi Projesi, Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi Kanalizasyon ve İçmesuyu Şebekesi İnşaatı çalışmaları.

İçme suyu hattı ve içme suyu deposu yatırım programları kapsamında ise;

\"Samandağ İçmesuyu Şebeke İnşaatı, Erzin Kısmi İçme Suyu İnşaatı, Antakya Merkez İçmesuyu İkmal İnşaatı, Muhtelif ilçelerde sondaj kuyusu açılması, Harbiye İçmesuyu Şebekesi İnşaatı, Reyhanlı ve Kumlu İçmesuyu Şebekeleri İnşaatı, Kırıkhan İçmesuyu Şebekesi İnşaatı, Yayladağı Şenköy Mahallesi İçmesuyu Tesisi İnşaatı, Altınözü Atayurdu, Büyükburç, Akamber ve Kamberli mahalleleri İçme Suyu Depo İnşaatı, Antakya Üzümdalı Maraşboğazı ve Defne Balıklıdere İçme suyu Depo İnşaatı, Hassa Beyköy ve Hassa Merkez Muhtelif İçmesuyu Depo İnşaatı, Kumlu Aktaş ve Gülova Mahalleleri İçme Suyu Depo İnşaatı, Payas 6 bin metre terfi hattı ile 5000 m3’lük içme suyu depo inşaatı, Samandağ Büyükoba, Çanakoluk ve Yeşilyazı Mahalleleri İçmesuyu Depo İnşaatı ve Yayladağı Bozlu, Eğerci, Görentaş Mahallesi İçme Suyu Deposu İnşaatı çalışmaları.”


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.