ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

Yayladağı’nın Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor

Geri Dön

Hatay Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ‘Yayladağı Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı’nda çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Atık suları arıtmak üzere yaşam alanlarımızdan tahliye etmek, doğayı ve çevreyi korumak adına sözleşme bedeli 2 milyon 525 bin 371 Avro olan ‘Yayladağı Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı’nda çalışmalarını sürdürüyor.

Yayladağı Çamaltı, Kurtuluş ve Tutlubahçe mahallelerinin kanalizasyon sorununun 35 km’lik atık su hattı çalışması ile son bulacağını aktaran HATSU, zorlu arazi şartlarında süren çalışma kapsamında toplamda 2500 metre atıksu çalışması yapıldığını açıklayarak, günde 1080 m3 atık su arıtacak atıksu arıtma tesisi inşaatında da çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Tüm canlıların ortak yaşam alanı doğanın korunması, sulama ve içme suyu kaynaklarının atık sulardan zarar görmesini önlemek adına çalışmaların büyük önem taşıdığının altını çizen HATSU, Hatay’a değer katacak modern altyapı ve tesis çalışmalarının devam edeceğine vurgu yaptı.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.