ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU GENEL KURULU TOPLANDI

Geri Dön

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu 2022 Mayıs ayı olağan toplantısının ilk oturumu Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fedai Yücedal başkanlığında gerçekleştirildi.

Genel Kurulun bir önceki yapmış olduğu birleşime ait karar özetleri okunmasının ardından 2021 yılında yapılan faaliyetler ile ilgili videolu sunum ve HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat’ın meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında yapılan oylama ile HATSU’nun 2021 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından seçilen İhtisas Komisyonlarının aynı zamanda HATSU Genel Kurulu İhtisas Komisyonları olarak görev yapması oy birliğiyle kabul edildi.

HATSU Genel Müdürlüğünün 2021 Yılı Bütçe Kesin Hesabının görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, 2021 Yılına ait Faaliyet Raporu ve Bilançosu ile ilgili hazırlanan Denetçi Raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verildi. HATSU Genel Müdürlüğünün 2022 Mali Yılı Ücret Tarifesinin görüşülmesi Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna, 2022 mali yılı Bütçesine ek ödenek eklenmesi konusunun görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün talimatı doğrultusunda revize edilen “Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Su Havzaları Koruma ve Kontrol Yönetmeliği”nin görüşülmesi Hukuk ve İçişleri Komisyonuna havale edildi.

HATSU Genel Müdürlüğü hizmetlerinin daha etkin ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesi için 80 adet motosiklet satın alınması konusu oy birliğiyle kabul edildi.

Komisyona havale edilen gündem maddelerinin tekrardan değerlendirilmek üzere ikinci oturumun 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 14.00’te yapılması oy birliğiyle kabul edildi.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.