ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

ORHANLI MUHTARI GÜNBATMAZ’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Geri Dön

ORHANLI MUHTARI GÜNBATMAZ’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), il genelinde içme suyu temini ve iletimini iyileştirmek için hazırladığı projeleri Defne ilçesinde de hayata geçiriyor.

 

Defne ilçesine bağlı Orhanlı Mahallesi Topardıç mevkisinde su iletiminde yetersiz kalan içme suyu şebekesini iyileştirmek amacıyla çalışmalar gerçekleştiren HATSU Genel Müdürlüğü, Karaçay Barajı’ndan gelen içme suyu hattı ile içme suyu deposu arasına 1700 metre içme suyu hattı inşa çalışması yapıldığını belirtti.

 

Hayata geçirilen projeler sayesinde il genelinde işlevini yitirmiş, su kayıpları olan ve gayri sıhhi borularda yenileme çalışması gerçekleştirildiğinin altını çizen HATSU, söz konusu çalışmada 1 kamyon, 1 kepçe ve 3 personelin görev yaptığını kaydetti.

 

Mahalle sakinleri adına düşüncelerini HATSU mikrofonuna dile getiren Orhanlı Mahalle Muhtarı Cemil Günbatmaz şu ifadelere yer verdi: “daha önceden su sıkıntısı yaşıyorduk. Dilekçe ile HATSU’ya başvuruda bulunduk. Sağ olsun HATSU tarafından 1700 metre su şebekesi çekiliyor şu anda. Su sıkıntısı yaşıyorduk bundan sonra inşallah sıkıntı yaşamayacağız. Büyükşehir Belediye başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HATSU ekiplerine teşekkür ediyoruz.”


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.