ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU, 2022 Yılında 396 Km Altyapı İnşa Etti

Geri Dön

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 2022 yılı içerisinde kent genelinde yapılan altyapı yatırımlarına değinerek, “halkımızın sağlığı, çevremizin temizliği ve gelecek nesiller için mücadele ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

HATSU Genel Müdürlüğü, il genelinde su iletimini iyileştirmek, gayrisıhhi boruları bertaraf etmek ve sık sık arızalanarak su kayıplarına sebep olan şebekeleri yenileme çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, 2022 yılı Ocak-Ağustos ayları arasında 293 km içme suyu şebekesi yenileme çalışması yapıldığını vurguladı.

Herkesin ortak yaşam alanı olan doğayı, çevreyi atık sulardan arındırma ve gelecek nesile temiz şekilde aktarmak için atık su hattı inşa çalışmalarının da sürdüğünü vurgulayan HATSU, 2022 yılı Ocak-Ağustos ayları arasında 103 km atık su hattı inşa çalışması yapıldığını aktardı.

Hatay için büyük bir öneme sahip olan Asi Nehri ve Akdeniz’i atıksulardan arındırmada ve temiz çevre, sağlıklı yaşama katkı sağlamada atık su arıtma tesislerinin büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizen HATSU, Hatay’a kazandırılan ve işletmesi yapılan 16 adet atık su ile 2022 yılı Ocak-Ağustos ayları arasında 29 milyon 881 bin 800 m³ atık suyu arıtarak doğaya temiz şekilde deşarj edildiğini belirtti.

İçme suyu iletiminin daha güçlü ve sağlıklı şekilde sağlanması amacıyla yeni depolar kazandırıldığını belirten HATSU, 20 adet içme suyu deposunda inşa çalışmalarının sürdüğünü açıklayarak, altyapı ile tesislerin yenilenmesi amacıyla proje üretim çalışlarının sürdüğünü belirtti.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.