ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

ANTAKYADA 120 KM\'Sİ TAMAMLANDI

Geri Dön

ANTAKYADA 120 KM\\\'Sİ TAMAMLANDI


Hatay Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Antakya ilçesinde atık su hattı olmayan mahallelerin ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği projede çalışmalarını sürdürüyor.

Atık suları arıtmak üzere yaşam alanlarımızdan tahliye etmek, doğayı ve çevreyi korumak için \\\'\\\'Antakya 2. Kısım Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı\\\'nda çalışmalarında hız kesmeyen HATSU, 155 km yapılacak atık su hattı imalat çalışmasının 120 km’sinin tamamladığını açıkladı.

Aşağıokçular, Alahan, Anayazı, Üçgedik, Alazı, Üzümdalı, Oğlakören, Ürgenpaşa, Zülüflühan, Derince, Dikmece, ve Büyükdalyan mahallelerinin altyapıya kavuştuğunu belirten HATSU, deşarjı sağlanacak atık suların Antakya(Serinyol), Küçükdalyan-Narlıca Mbr(Membran Biyoreaktör) Teknolojili ve Defne Turunçlu atık su arıtma tesislerinde arıtılacağını ve derelere temiz şekilde deşarj edileceğine dikkat çekti.

HATSU, çalışmalar sayesinde atık suların artık çevreye ve Asi Nehri’ne zarar vermeyeceğini vurgulayarak, altyapı ihtiyacı bölgeler için proje üretim çalışmalarının sürdüğünün altını çizdi.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.