ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

Hatsu Güvenlik Personeline İş Güvenliği Eğitimi

Geri Dön

Hatsu Güvenlik Personeline İş Güvenliği Eğitimi


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kurum içi eğitimler kapsamında güvenlik görevlisi personeline “İş Güvenliği” konulu seminer verdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay Meslek Edindirme Kursları(HATMEK) Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitime HATSU Güvenlik Amiri Mustafa Tosun, İş Güvenliği Uzmanı Volkan Tümer ve HATSU hizmet binalarında görevli olan özel güvenlik görevlisi personelleri katılım gösterdi.

Verilen güvenlik eğitiminde 5188 sayılı yasa kapsamında özel güvenlik hukuku, kişi hakları, etkili iletişim, personel görev ve sorumlulukları, mesleki disiplin, nezaket kuralları, kılık kıyafet yönetmeliği, nöbet değişim kuralları ve bunlara ek olarak iş sağlığı ve güvenliği gibi konular ele alındı.

Güvenlik görevlisinin görevinin sadece beklemek olmadığını vurgulayan Tosun, güvenlik personelinin görev bölgesindeki bütün sosyal hadiselerden sorumlu olduğunu ve bütün vatandaşların problemleriyle yakından ilgilenmesi gerektiğini ifade etti.

Güvenlik statüsü ve yönetmeliğine de dikkat çeken Tosun, güvenlik görevlisi personelinin dışarıdan gelen vatandaşlara, kurum içinde çalışan personellere karşı nasıl davranacağı konusunda da açıklamalarda bulundu.

Tosun, mesai saatlerinde güvenlik görevlisinin bulunduğu bölgeyi korumakla mükellef olduğunu, dışarıdan ve içeriden gelecek tehditlere karşı önlem alması gerektiğini ve kendi görevini aksatacak hiçbir işle ilgilenmemesi gerektiğinin de altını çizdi.

Verilen güvenlik eğitimin ardından iş güvenliği uzmanı Tümer ise, iş sağlığı ve güvenliği hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Haberin Videosuna Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz:

https://we.tl/t-iVhthxKhTH


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.