ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU, ‘’PAYAS MUHTELİF İÇME SUYU DEPO İNŞAATI’NA ‘’ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

Geri Dön


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU), Payas ilçesinin içme suyu iletimini iyileştirmek ve deposunu yenilemek için “Payas Muhtelif İçme Suyu Depo İnşaatı’nda çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

“Yüzyılın Felaketi” olarak adlandırılan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra inşaatına bir süreliğine ara verdiğimiz 5000 m3 hacimlik ‘’ Payas Muhtelif İçme Suyu Depo İnşaatı’ında kısıtlı imkanlarımıza rağmen ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Payas ilçe geneline su iletimi sağlayacak olan içme suyu depo inşaatının % 60 lık kısmının tamamlandığını belirten HATSU, depo haznesine ait tüm perdelerin tamamlandığını ve manevra odasına ait 2. kademe perde imalatlarına başlanacağını belirtti.

Çalışmaların ivedilikle devam ettiğini belirten HATSU, bunlara ek olarak perde imalatlarının tamamlanmasıyla birlikte döşeme tabliyesine başlanacağının altını çizdi.

HATSU, depremzede vatandaşlarımıza su iletimini sağlıklı ve güvenli bir şekilde sağlanabilmesi için var gücüyle çalışıldığını ve Hatay’ımızı birlikte çalışarak yeniden eski günlerine kavuşturma kararlılığında olduğunu belirtti.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.