ALO
185
GÖRME
ENGELLİ

Arama Yap...

HATSU Genel Kurulunun İlk Oturumu Gerçekleşti

Geri Dön


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu 2023 Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fedai Yücedal başkanlığında gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda düzenlenen genel kurulda, ebediyete intikalinin 85. Yıl dönümü nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunuldu.

Genel kurulun bir önceki yapmış olduğu birleşime ait karar özetlerinin okunmasının ardından, 2 asil ve 2 yedek olmak üzere denetçi seçimi yapıldı. Asil denetçi olarak Muharrem Dingil, Celal Türker; Yedek olarak da Abdülkadir Elitaş, Veli Gümüş seçildi.

HATSU Genel Müdürlüğünün “2024 Yılına ait Performans Programı” HATSU Genel Müdürlüğünün “2024 Yılı Gelir–Gider Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi” görüşülmek üzere Plan ve Bütçe komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

8 Hizmet Aracına Meclisten Onay

HATSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan hizmetlerde kullanılmak üzere 2 adet Kamyon (Kombine Kanal Açma Aracı), 3 adet Kamyon (Su Tankeri), 1 adet Kamyon (Vidanjör), 1 adet Lowbed, 1 adet Hidrolik Bomlu Vinç araçların satın alınması da oy birliğiyle kabul edildi.

HATSU Genel Müdürlüğüne ataması yapılan ancak tahsis edilen mevcut kadro derecesi açısından tıkanma meydana gelen 23 adet Mühendis ile 1 adet Avukat Kadrosu için Dolu Kadro değişikliği yapılması, HATSU Genel Müdürlüğü “Kuruluş ve Yönetimine Dair Teşkilat Yönetmeliği’nin 26/A Maddesinin (ğ) Fıkrasında” değişiklik yapılması ve HATSU Genel Müdürlüğü “Hukuk Müşavirliği Yönetmeliği”nin görüşülmesi de Hukuk ve İçişleri komisyonuna havale edildi.


Copyright © 2021 HATSU Genel Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır.